Csak a kommunikátor kérdezi bennem halkan hörögve, hogy miért. Ha lehet minimál befektetéssel vagy odafigyeléssel giga támadási felületet védeni, akkor miért ne?
De nem. Jön a boríték, minden állampolgárnak, benne a kérdőív, miként és hogyan legyen az alkotmány.
Honnan tudja a kormány a címemet? A helyes válasz nem az, hogy persze hogy tudja, hiszen ő az állam, mert egy ideje van Magyarországon adatvédelmi törvény, ami arra szolgál, hogy mindenki - állam, vállalkozás, magánember egyaránt - csak arra használhassa fel a konkrét okból rábízott adatokat, amire annak idején kérte.
Miről szól a kérdőív? Hát nem az alkotmányról, hiszen azt már beterjesztette a kormány az Országgyűlés elé. És nem az alkotmányról, hiszen 12 kérdésnél több fontos dolgot foglal magába egy ilyen alaptörvény. És nem az alkotmány egyes pontjairól alkotott véleményemről, hiszen több kérdés is megválaszolhatatlan vagy bármely válaszlehetőség beikszelése ugyanazt a választ rejti.
Értem én, hogy a kormány most nagyon tuti, meg fel van hatalmazva, de azért a nagy szakértés közben néha - legalább amikor 8 millió embernek küldünk levelet - adjuk oda a nyersanyagot leokézás előtt valakinek, aki ért is ahhoz, amit épp elkövetni készülünk.
Mert a kérdőív szerkesztés nem mágia, nem is szemfényvesztés, hanem egzakt tudomány.
Arról szól, hogyan tegyünk és ne tegyünk fel kérdéseket, ha valós válaszokat szeretnénk.
Ha, most esett le! Talán nem a kormány hibázott, hanem az én logikám. Odaadták szakértőknek. Csak a feladat meghatározása volt más. Nem az, hogy na ezzel a kérdőívvel szeretnénk megtudni az állampolgárok véleményét, hanem az, hogy ezzel a kérdőívvel szeretnénk, ha az állampolgárok véleménye az lenne, ami a miénk.
http://www.fidesz.hu/index.php?Cikk=158885